hala-37

Próba generalna nowej hali

Pierwsze sportowe emocje w nowym obiekcie za nami. Pachnąca nowością hala już funkcjonuje.


Zaplecze dydaktyczno-sportowe przy Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni jako pierwsi przetestowali młodzi sportowcy, którzy właśnie tam po feriach rozpoczęli zajęcia wychowania fizycznego. Nowopowstały obiekt ma służyć m.in. uczniom Zespołu Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino. Prawdziwych emocji przysporzył jednak mecz piłki siatkowej, który został rozegrany we wtorek 11 lutego.

Do walki na parkiecie stanęli reprezentanci Zespołu Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza.


Jeśli miałbym powiedzieć jakie uczucia nam towarzyszą to na pewno powiedziałbym radość, euforia z sukcesu. Kiedy przed pięciu laty powstawała koncepcja projektu budowy tego obiektu, zastanawiałem się kiedy nastąpi ten dzień, że staniemy wraz z dyrektorem, spojrzymy na wypełnioną salę i powiemy „mamy to”. Ten dzień nastąpił właśnie dziś. Mamy to – mówił włodarz powiatu Dionizy Jaśniewicz.


Uroczyste otwarcie jeszcze przed nami, jednak rozegrany wtorkowy mecz i wspólne kibicowanie było namiastką inauguracji. Intencją gospodarzy jest, by obiekt tętnił życiem od wczesnego rana do późnego wieczora. Finalnie, trzysetowy mecz wygrało ZSP wynikiem 2:1, chociaż walka naprawdę była zacięta. Siatkarzy do gry dopingowali rozgrzani do czerwoności kibice – uczniowie szkół, którzy z entuzjazmem włączyli się do profesjonalnie przygotowanej oprawy meczu i wspólnej zabawy.


Przypomnijmy, że na powierzchni około 2 500 metrów kwadratowych znajduje się imponująca hala sportowa, a jej trybuny pomieszczą kilkaset osób. Z całego obiektu wydzielono również miejsce na sale dydaktyczną i fitness, niezbędne pomieszczenia higieniczno-sanitarne, magazynowe i techniczne, a także pokój trenerów. Warto zaznaczyć, że budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nowoczesny obiekt  powstał w ramach projektu „Modernizacja i rozbudowa Centrum Oświatowego w celu realizacji projektu pn. „Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie Powiatu Wrzesińskiego”, który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Poddziałania 9.3.2 „Inwestowanie w rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całkowita wartość inwestycji to ponad 12 milionów złotych, z czego 8,5 miliona złotych będzie pochodziło z dofinansowania z EFRR w ramach WRPO 2014+. Łączna wartość projektu to 33 920 955,61 złotych przy dotacji 27 579 821,48 złotych z Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Klaudia Kubiak

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ